– Mélységi információgyűjtés indulhat arról, hogy felderítsék azt, milyen szándékkal jött létre és kik finanszírozták a struktúrát – nyilatkozta lapunknak Horváth József arról, hogy megkezdődött a titkosszolgálati vizsgálat a baloldal külföldi kampányfinanszírozásának ügyében. Az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadója hozzátette: a kampánypénzek mögött egy évek óta fennálló, felépített struktúrát láthatunk. Mint mondta, az ügy mélységi feltárása után lehet a jog eszközével élni.
Meghatározott eszközökkel a nyilvánosságra nem tartozó vizsgálat indulhat. Ennek egy részét később a nyilvánosság is megismerheti
– jegyezte meg Horváth József. Továbbá kiemelte, hogy a titkosszolgálati vizsgálat során többek között a külföldi partnerszolgálatoktól is kérhetnek információkat.
Egy olyan másodszándék, ami egy ország érdekével szemben állhat, a legnagyobb bűnök egyike
– rögzítette a botrányról szólva a Magyar Nemzetnek Földi László egykori hírszerző tiszt, az Információs Hivatal volt műveleti igazgatója. A Védett Társadalom Alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte: Magyarország a nemzeti érdekből indul ki, akik pedig a magyar ellenzéket támogatják, ezt a logikát tagadják.
Ismert: az elmúlt hetekben – Márki-Zay Péter elszólásának köszönhetően – derült ki, hogy kétmilliárd forint körüli összegből gazdálkodott az általa vezetett Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) a választási kampányban, és még nyáron is több száz millió forint érkezett Amerikából a mozgalom számlájára. A támogatások az Action for Democracy nevű amerikai alapítványtól érkeztek.
Kiderült az is, hogy a dollárokból nemcsak Márki-Zay mozgalmához jutott, hanem ahhoz a Bajnai Gordonhoz köthető DatAdathoz is, amely illegálisan, lopott adatokkal dolgozhatott a választási eredmény befolyásolásán.
A Magyar Nemzet által korábban közzétett videóinterjúban Márki-Zay már azt magyarázta, hogy rájuk nem vonatkoznak a pártfinanszírozás szabályai, mivel az MMM nem párt, és soha nem „viselkedett” pártként.