– Sikeres expedíció volt, Győrffy Ákos, valamint Suhajda Szilárd tragédiája elgondolkodtatott azon, hogy meddig érdemes kockázatot vállalni, hogy az ember felérjen a csúcsra – mondta Varga Csaba a legutóbbi a csúcstámadása előtti gondolatairól, ugyanis Suhajda mellett egy másik barátja is életét vesztette egy expedícióban.
Varga Csaba a Nanga Parbatról elmondta: úgy becézik, „a gyilkos hegy”. Ennek oka, hogy
az 1930-as években nagyon sok német és osztrák hegymászó próbálta megmászni a hegyet, amelyek próbálkozása közül több tragédiával is végződött.
Pakisztánba való érkezés után Varga néhány nappal már 4200 méter magasan volt az alaptárborban. Elbeszélése szerint ezután kezdődtek az akklimatizációs körök: 1-es tábor, 2-es tábor, végül pedig a 3-as tábort 6800 méteren. A hegymászó hozzátette: ez egyébként nagyon alacsonyan van,
ugyanis míg például az Everesten a kettes tábor 6400 méteren van, a Nanga Parbaton már a hármas tábor volt 6700-6800 méteren.
Ezután már csak a jó időt kellett kivárni, így végül július elsején este 10 órakor a hármas táborból, tehát 6800 méterről elindult a csúcstámadás. Öten indultak el oxigénpalack nélkül és emellett még vagy körülbelül 10-15-en voltak, akik használtak oxigént és teherhordókat.
Egy nagyon hosszú éjszaka várt ránk
– emlékezett vissza. Szavai szerint nagyon hideg volt, és ahogy egyre haladtak felfelé, a szél egyre csak erősödött. Végül délután háromnegyed négy körül érte el a csúcsot, ahol a borzasztó hideget tovább erősítette a hatalmas szél is, így tizenöt percnél tovább nem bírt ott maradni. Bár örült, hogy felért, viszont csak arra tudott koncentrálni, hogy legyenek meg a csúcsvideók, legyen meg a zászlós videó és indulhasson visszafelé.