A kormány a családok szövetségese Magyarországon, családok nélkül nincs jövője a nemzetnek. Ezért fontos a kormány számára minden esztendőben a családok támogatása, anyagi és erkölcsi értelemben egyaránt – hangsúlyozta Rétvári Bence. A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára emlékeztetett: az elmúlt években a világ minden országa nehézségekkel küzdött, először a járvány, majd a háborúk miatt, a magyar kormány azonban a legnehezebb gazdasági években is bővítette a családtámogatások körét.
A családok támogatása hosszú távú, generációs cél, Magyarország alaptörvénye is a nemzet fennmaradásának alapjaként hivatkozik a családra. A családalapításhoz biztonság kell – szögezte le Rétvári Bence. Ez szerinte minden országban így van, ezért is reméli, hogy mielőbb véget ér az Ukrajnában és a Gázai övezetben zajló háború.
A családbarát Magyarország az igazán erős Magyarország
– mutatott rá Rétvári Bence.
A Családháló Alapítvány rendezvényén azokat a szakembereket ismerték el, akik „az elmúlt években a legtöbbet tettek a családokért”. Megválasztották többek közt a 2023-as év bölcsődei nevelőjét, óvónőjét, védőnőjét, kórházi és házi gyermekorvosát, emellett intézményeket is díjaztak.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!