Akár 28 millió forintos ösztöndíjat is kaphat egy hallgató

A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogram pályázatán azok a magyar hallgatók vehetnek részt, akik felvételt nyertek a világ legjobb száz egyetemének valamelyikére.

2025. 05. 23. 12:01
Budapest, 2025. május 23.
Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára beszél a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram 2025/2026-ös tanévre szóló pályázatát ism
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdetét vette a Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogram 2025–2026. tanévre szóló pályázata, amelyen azok az egyetemisták vehetnek részt, akik a világ száz legjobb egyetemének valamelyikén folytatják felsőfokú tanulmányaikat – közölte Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Budapest, 2025. május 23.
Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára beszél a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram 2025/2026-ös tanévre szóló pályázatát ismertető sajtótájékoztatón a minisztériumban 2025. május 23-án.
MTI/Lakatos Péter
Fotó: MTI/Lakatos Péter

A program célkitűzése, hogy a hallgatók által megszerzett színvonalas tudást tanulmányaik elvégzése után Magyarországon kamatoztassák – jelentette ki az államtitkár. Mintegy 400 millió forintot használhatnak fel a pályázat keretein belül, amely 12–20, 17-től 24 éves hallgatók számára biztosít anyagi támogatást.

A programra június 10-ig lehet jelentkezni, az eredményekről pedig július első hetében kaphatnak tájékoztatást a szerencsések.

A támogatás összege országonként eltérő. Az unióban tanuló egyetemisták tanulmányaik folytatásához 14 millió forint támogatásban részesülnek, míg az unión kívüli európai hallgatóknál ez az összeg 23 millió forint. Ha valaki az Egyesült Államokban lévő egyetemre nyer felvételt, 28 millió forintos, ha pedig ázsiai országba, akkor 17 millió forintos támogatást kaphat.

A pályázatra minden tanévben újra kell jelentkezni, és a támogatott hallgatónak annyi ideig kell Magyarországon dolgoznia, amennyi évig részesült a juttatásban.

Pólik Ádám ösztöndíjas, a University of Amsterdam és a New York University hallgatója elmondta, hogy visszatérítették a nemzetközi nyelvvizsga költségeit, illetve az egyetemi jelentkezések adminisztratív költségeit, ami nagy segítség az érettségit követően. A támogatást követően tudta kifizetni a tandíjat és a külföldi lakhatásához szükséges egyéb kiadásokat, ami lehetővé tette számára, hogy a hangsúly a tanulmányaira helyeződjön – részletezte a hallgató. 

Borítókép: Varga-Bajusz Veronika (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.