Jámbor András nem indul az országgyűlési választáson

Jámbor András, Józsefváros-Ferencváros baloldali országgyűlési képviselője bejelentette: nem indul a jövő évi országgyűlési választáson. Meglepő fordulat, ugyanis néhány hónapja kijelentette, hogy ő a legerősebb helyi jelölt. A Fidesz szerint Jámbor belebukott a Diószegi utcaiak elhelyezésének ügyébe.

2025. 06. 19. 13:35
2021.06.05. Budapest
Tüntetés a Diákvárosért, a Fidesz ellen! címmel meghirdetett, a Fudan egyetem építése ellen szervezett demonstráció
Fotó: Kurucz Árpád (KA)
Magyar Nemzet
képen: Jámbor András, a tüntetés főszervezője, józsefvárosi-ferencvárosi ellenzé
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fidesz: Jámbor András megbukott

A józsefvárosi Fidesz szerint Jámbor András belebukott a Diószegi utcaiak elhelyezésének ügyébe.

„Elfogyott a levegő Jámbor András körül, így nem csoda, hogy feladta. Ma reggel bejelentette, hogy megfutamodik és nem indul el a jövő évi választáson. Jobb később, mint soha, András! A baloldali országgyűlési képviselő kitarott amellett, hogy akadályozni kell az NKE-fejlesztésben érintett, rossz állapotú bérházakban élők jobb lakáshoz jutását, amit a kormány vett a kezébe, miután a helyi baloldal egy évig nem csinált semmit” – írta közleményében a helyi kormánypárt. Hozzátették: 

az a lakosságellenes hozzáállás, amit az NKE ügyében képviselt Jámbor András, minden jóérzésű emberben visszatetszést keltett.

„Ráadásul a polgármesterrel is elhitette, hogy érdemes hergelni a lakókat. Az emiatt szervezett tüntetésük azonban rámutatott, hogy a baloldal uszító politikája eredménytelen, kudarcra van ítélve. A Diószegi utcaiak jobb lakhatást érdemelnek, és ezt a kormány biztosítani is fogja nekik, hiába küzd ellene kommunikációs trükkökkel Jámbor András, Pikó András vagy a Tisza Párt” – hangsúlyozták. Kiemelték: 

Pikó András elhitte Jámbor Andrásnak, hogy ebből politikai profitra tehet szert, de nem így történt. 

Jámbor politikai analfabetizmusával egy vesztes helyzetbe navigált bele mindenkit, aki mellé állt az NKE-ügyben.

„Ezt az amatőrizmust fedezhette fel a Tisza Párt is, amelyet eddig nem zavart, hogy Jámbor András antifabará, meg pedofilügyekbe keveredett. A Szikra Mozgalom képviselőjének világossá vált, hogy elfogyott körülötte a levegő és meghozta a lehető legjobb döntést: visszalépett a jövő évi választáson való indulástól. Így legalább nem szalad bele egy csúfos vereségbe. Mert aki a lakosok ellen lép fel, legyen az Jámbor András, Pikó András vagy éppen a Tisza Párt, az nem győzhet sem Józsefvárosban, sem Ferencvárosban” – zárták a közleményüket.

Borítókép: Jámbor András (Fotó: Kurucz Árpád)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.