Szivárványos zászlóval díszítette fel a Városházát Karácsony Gergely főpolgármester, miután újabb döntést hozott a kormány a gyermekeket is megcélzó LMBTQ-propaganda közterületi visszaszorítása ellen. Mint a Magyar Nemzet megírta, kormányzati, állami intézmények – köztük iskolák – épületeire hivatalosan is tilos szivárványos LMBTQ-zászlót kihelyezni. A kormányhatározat nem vonatkozik a nem kormányzati (például önkormányzatok vagy pártok fenntartása alatt álló) épületekre, így Karácsony nem követett el törvénytelenséget.

A Szivárvány Misszió Alapítvány korábban közölte, hogy a jogorvoslati eljárás mellett az idei Budapest Pride felvonulást is megrendezik június 28-án. A CNN úgy tudja: legalább hetven európai parlamenti képviselő tervezi, hogy részt vesz az idei Budapest Pride felvonuláson.
Politikai nyomásgyakorlás
– Az EP-képviselők részvétele a budapesti pride-on nem pusztán egyéni véleménynyilvánítás, hanem politikai nyomásgyakorlás része, amelynek célja, hogy a magyar gyermekvédelmi szabályozást fellazítsák és a nemzeti szuverenitást aláássák az LMBTQ-ideológia mentén. Ennek részeként nemcsak EP-képviselők vesznek részt pride-felvonulásokon, hanem NGO-k és nemzetközi szervezetek is jogi kiskapukat keresnek, hogy kívülről kényszerítsenek Magyarországra idegen normákat – fogalmazott lapunknak ifj. Lomnici Zoltán. A Századvég tudományos igazgatója kifejtette: nem csupán kulturális vagy civil támogatásról van szó, hanem tudatos politikai és jogi beavatkozási kísérletekről, amelyek célja a magyar jogrend ideológiai átformálása. Az EP-képviselők és NGO-k fellépése illeszkedik a globalista hálózat stratégiájába, amely a nemzeti szuverenitás fölé kívánja helyezni a genderideológia elvárásait.
Hozzátette: ha a tervezett pride-felvonulás veszélyezteti a gyermekek erkölcsi fejlődését, a rendőrség jogszerűen dönthet úgy, hogy a gyűlést megtiltja, és ezzel alkotmányos kötelességének tesz eleget.
A gyermekek jogai
Az elmúlt években több intézkedés született a gyermekek védelmére. Áprilisban az Országgyűlés az alaptörvényt úgy módosította, hogy minden más jogot megelőz az, hogy minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Így a gyülekezési törvényt is módosították. Tilos azt a gyűlést megtartani, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja és amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sérti. Így feltehetően a pride nem közterületen lesz megtartva.