Arról panaszkodott Magyar Péter, hogy katonai kémszoftvereket találtak a gépeiken, az állítás valóságalapját azonban senki nem tudhatja, az is lehet, hogy mindez csupán egy újabb próbálkozás arra, hogy a baloldali pártvezér elterelje a figyelmet a Tisza Párt körül folyamatosan előkerülő botrányokról és ballépésekről, mint amilyen az ukrán kémbotrány vagy a párt által listázott aktivisták adatainak kiszivárgása volt. Az erőtlen próbálkozásnak tűnő lépésre Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője is reagált a közösségi oldalán.

Magyar Péter azt állítja, hogy katonai kémszoftvereket találtak a gépeiken. Nem tudjuk, hogy ez igaz-e, de ne csodálkozzon rajta, ha ukrán katonai kémekkel barátkozik és működik együtt
– mutatott rá Kocsis Máté.
Ahogy a Magyar Nemzet korábban már beszámolt róla, Magyar Péter és a Tisza Párt több közös érdek mentén is kapcsolódik Ukrajnához és az ukrán titkosszolgálathoz. Többek között azon dolgozik a baloldali párt és vezetője, hogy Ukrajna minél hamarabb csatlakozzon az Európai Unióhoz, másrészt a kormány lejáratásán és leváltásán is közösen dolgoznak manfred Weberrel és Ursula von der Leyennel.