Kiállhatna a külhoniakért is az Amnesty International

Azbej Tristan megjegyezte, hogy a szélsőségesen bevándorláspárti szervezettől provokációnak is hathat az üldözött keresztények iránt petíció formájában kifejezett szolidaritás.

Forrás: MN2019. 02. 21. 6:19
null
A katolikus csángóknak például jól jönne a támogatás Fotó: MTI/Veres Nándor
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nem kívánunk pápábbak lenni a pápánál, a kínai keresztények helyzetében számunkra az Apostoli Szentszék és a Kínai Népköztársaság megállapodása irányadó, és osztjuk Ferenc pápa bizakodását, hogy ez biztosíthatja a vallás­szabadság megvalósulásához szükséges teret – írta Azbej Tristan az Amnesty International (AI) Magyarországnak küldött válaszlevelében, amelyet a Magyar Nemzet számára is eljuttatott.

Az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkár arra reagált, hogy a Soros György által is támogatott civil szervezet igazgatója arra kérte a magyar kormányt: járjon közben a kínai vezetésnél, hogy engedjék szabadon az ázsiai országban működő Early Rain Covenant nevű keresztény egyház letartóztatott tagjait, és biztosítsák számukra a lelkiismereti és vallásszabadságot.

Az államtitkár megjegyezte, hogy a szélsőségesen bevándorláspárti szervezettől provokációnak is hathat az üldözött keresztények iránt petíció formájában kifejezett szolidaritás, ám hozzátette:

„Szeretnék hinni abban, hogy az Amnesty International a kisebb joghátrányt szenvedő közösségek támogatása mellett végre megfelelő súllyal fog fellépni a világ legüldözöttebb vallási csoportja, a kereszténység védelmében. Bízom abban, hogy kezdeményezésük annak is jele, hogy felhagynak a migrációt alapjogként elismertetni akaró káros és veszélyes kampányukkal. Egyúttal megfontolják a népirtásoknak kitett, fenyegetett, diszkriminált, több száz millió keresztény ember alapvető emberi jogainak, lelkiismereti és vallási szabadságának elkötelezett jogvédelmét is.”

A katolikus csángóknak például jól jönne a támogatás
Fotó: MTI/Veres Nándor

Azbej Tristan a civil szervezet számára új területként ajánlotta a diszkriminált külhoni magyarok emberi jogi védelmét, továbbá reményét fejezte ki azzal kapcsolatban is, hogy a Magyarország elleni rágalomhadjáratok folytatása helyett képesek lesznek megvédeni az AI alkalmazottait a saját vezetőiktől, ugyanis egy közelmúltban megjelent tanulmány szerint részükről rasszista, szexista megkülönböztetésnek vannak kitéve a szervezet alkalmazottai.

Az államtitkár emlékeztetett: a Hungary Helps program humanitárius támogatásainak köszönhetően csupán az elmúlt két évben 35 ezer embert értek el, segítették hazájukba való visszatérésüket, illetve helyben maradásukat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.