Ételek, amik nagyon nem tesznek jót a tüdődnek

Az egyszerű szénhidrátok, mint a finomliszt és a cukor hozzájárulnak a tüdőkapacitás csökkenéséhez.

null

Még akkor is, ha olyan szerencsés vagy, hogy a tüdődnek kutya baja, olyan világjárvány esetén, aminél a tüdőgyulladás szövődményként igen gyakori, jó, ha annyira megerősíted, úgy vigyázol rá, amennyire csak teheted. Az olyan alapvetések mellett, mint a dohányzás elhagyása, és a rendszeres testedzés, és a légszennyezés minimalizálása, van még egy pár olyan étel, aminek a fogyasztását nem árt kerülni a tüdőd egészsége érdekében – írja a Mindmegette.hu.

Kenyér

Az egyszerű szénhidrátok, mint a finomliszt és a cukor hozzájárulnak a tüdőkapacitás csökkenéséhez. Nem csupán azért, mert gyulladáskeltő hatásúak, hanem mert a tüdő szempontjából sokkal több munkát igényel a feldolgozásuk. Amerikai dietetikusok szerint alacsony szénhidráttartalmú ételek fogyasztásakor kevesebb széndioxidot termelünk, így a tüdő munkáját is csökkentjük. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne együnk szénhidrátot, hiszen arra szükségünk van, csupán annyi a feladat, hogy az egyszerű, gyorsan felszívódó és elégő helyett, válasszunk összetett, lassan felszívódó típusú szénhidrátot tartalmazó ételeket: teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát és kenyret, és minimalizáljuk a hozzáadott cukor mennyiségét az étkezésünkben. Emellett fontos megemlíteni, hogy több kutatás is bizonyíotta az összefüggést a gluténérzékenyég és a légzőszervi problémák között.

Van egy pár olyan étel, aminek a fogyasztását nem árt kerülni a tüdőd egészsége érdekében
Fotó: Pixabay

Brokkoli

Meglepetés! Senki nem számított egy negatív listán a brokkolira, igaz? Ez a szuperélelmiszer mégsem olyan szuper? Mivel antioxidánsban gazdag, és a daganatos megbetegdések megelőzésében is komoly szerepe van, természetesen továbbra is nagyon egészséges – ám puffaszt, és mint ilyen, nagyon megterheli a sokunk szervezetét, a levegő oda-visszaáramoltatásával a tüdőnket is. Ha az gyomrunk tiltakozik a karfiol, a káposzta, vagy a brokkoli ellen, akkor minél kevesebbet vagy egyáltalán ne fogyasszunk belőlük mostanában.

Jégkrém

Tudjuk, hogy nehéz elfogadni, de sem a jégkrém, sem pedig a tejtermékek általában nem tesznek jót akkor, ha bármiféle felső- vagy alsólégúti betegségünk van, mivel fokozzák a nyákképződést, így a köhögési ingert is, eldugítják az orrot. Így, nem csak a mostani koronavírus-járványban, de influenzás, megfázásos, sőt, allergiás tünetek jelentkezésekor is hasznos lehet ha tejmentes diétát tartunk, így gyorsítva a felépülést.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Titkok, amiktől tökéletes lesz a töltött káposzta

Ebből a hagyományosan karácsonyi, lakodalmas vagy disznótoros ételből nem érdemes keveset főzni, hiszen a maradék annál jobb ízű, minél többször felmelegítik. Ne sajnáld a töltött káposzta lábosából a jó minőségű szalonnát, füstölt húst és kolbászt! Vegyük sorra, melyik alapanyagnál, illetve munkafázisban mire ügyelj a siker érdekében!

Káposzta, káposztalevél

Az édes káposztából készülő nyári vagy szabolcsi töltött káposztához a nagy egész fejet szurkáld körbe a torzsa körül, majd hosszú nyelű húsvillára tűzve merítsd egy fazék forrásban levő vízbe 3-4 percre, hogy könnyebben leválaszthasd a felső leveleket a tölteléknek. A kisebb fejről egyszerűen lefejthető leveleket is tedd forró vízbe néhány percre, hogy megpuhuljanak.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.