A tofu, a vegán konyha legfontosabb alapanyaga

A tofu, avagy szójababsajt az egyik legismertebb és legnépszerűbb húspótló, mely egyre több élelmiszerboltban is megtalálható.

null

A szójával kapcsolatos tévhitek taglalásába most nem mennénk bele (a szkeptikusoknak ajánlott olvasmány: Dr. T. Colin Campbell: Kína-tanulmány), akik a kelleténél jobban tartanak a „génkezelt szója” kifejezéstől, szinte minden nagyobb üzletben találnak biotofut is.

A tofu fehérjetartalma kiemelkedően magas, szénhidráttartalma elhanyagolható, ugyanakkor nem tartalmaz laktózt, glükózt, tejfehérjét és glutént sem, így a legtöbb diétába kiválóan beilleszthető.

A szóját nem csak csíraként és szószként, de tofuként is gyakran használják
Fotó: pexels

Milyen fajtái vannak, és mire használható?

A tofu víztartalma szerint lehet egészen lágy és keményebb is, főzéshez és sütéshez inkább ez utóbbi ajánlott. A natúr tofu önmagában jobbára ízetlen, ám kitűnően pácolható és fűszerezhető. Az ízesített változatok (füstölt, medvehagymás, pritaminpaprikás, stb) mindennemű feldolgozás nélkül, önmagukban is fogyaszthatóak, de szendvicsfeltétként vagy salátában is kitűnőek. A füstölt tofu összetörve minden olyan ételhez használható, ahol hús vagy sajt nélkül szeretnénk elérni füstölt ízhatást.

A füstölt tofu lágyabb verziójából pl. akár vegán kolbászkrémet is előállíthatunk, melynek receptje a teljes cikkben, IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.