Turisztikai helyszínné fejlesztik a szarvasi fürdőt

Új medencék építésével és a meglévők fejlesztésével teszik kiemelt turisztikai helyszínné a gyógyfürdőt.

null

Ismét egy fontos bejelentést tehetünk, hiszen egy újabb Körös-parti település fürdőfejlesztéséről adunk hírt – kezdte köszöntőjét Dankó Béla országgyűlési képviselő. Megújul ugyanis a Szarvasi Szent Klára Gyógyfürdő, amely másfél milliárd forintból válhat turisztikai helyszínné. Elmondta, ennek előkészítésére már 125 millió forintot megkapott a település a kormánytól. Megtudtuk, a beruházás tervezési szakaszban van és másfél milliárd forintból valósul meg.

Az országgyűlési képviselő hangsúlyozta, nem véletlen, hogy Békés és Gyomaendrőd után immár a harmadik fürdőfejlesztést jelentik be a Körösök Völgye térségében, hiszen a turizmus ezen része a vendéglátással együtt százezreknek nyújt megélhetést. Utóbbit bizonyítja az is, hogy a GDP 13 százalékát a turizmus-vendéglátás adta. Az ilyen fejlesztési támogatások pedig a jövő megalapozására és a vírus utáni minél rugalmasabb újrakezdésre szolgálnak. Szarvasra visszatérve végül elmondta, alapból

nagyon jók a település adottságai, mind a természeti elhelyezkedését illetően, mind az olyan helyi attrakciókat tekintve, mint az állatpark, az arborétum, a makettpark, a Vízi Színház, a megújult Tessedik Sámuel Múzeum, vagy a szárazmalom.

A szarvasi fürdő fejlesztése még tovább növelheti a település látogatottságát és vendégéjszakáinak számát
Fotók: Bencsik Ádám

A felsoroltakhoz azonban jócskán hozzátesz majd a szálláshelyeket érintő, már megvalósult fejlesztések után a fürdő fejlesztése, ami reményeik szerint még tovább növeli a település látogatottságát és vendégéjszakáinak számát.

Babák Mihály polgármester elmondta, a fürdőkultúra mindig kiegészítette a város és a lakók életét Szarvason. A Szent Klára gyógyfürdőt 1902-ben tisztasági fürdőnek építették, majd a település felszíne alól, 200-280 méter mélyről kinyert, 40-50 fokos gyógyvíz által egészségmegőrzésre – főként mozgásszervi betegségek kezelésére – kezdék használni. Idővel pedig azon turisták is elkezdték látogatni, akik a holtág miatt érkeztek hozzájuk.

Gémes Tibor intézményvezető mutatja a beruházás egyik helyszínét.

A városvezetőtől megtudtuk, az alapvetően kisvárosi lakosságnak épült fürdőt 2000-ben már elkezdték fejleszteni, ekkor készült egy sportmedence, egy kisebb látványmedence és felújították a majd száz éves részeket is. Azóta viszont jelentősen bővült náluk a turizmus, amit a helyi látványosságok és a nemrég megvalósult szálláshely fejlesztések is tovább növeltek. Így az évi 44 ezres látogatottságot elérő gyógyfürdő fejlesztése ismét aktuálissá vált. Hozzátette, a strand ráadásul nem csupán a turistáknak kedvez, hiszen a helyiek gyermekeiket ott tanítják meg úszni, de van vízilabda csapatuk is, illetve a sárkányhajósok is gyakran használják télen.

Gémes Tibor intézményvezető mutatja a szarvasi beruházás egyik helyszínét

A bővítési terv éppen ezért három új szabadtéri medencére szól,amik minden korosztályt kiszolgálnak. Ezekhez tartozik majd két csúszda, sodróvizes medence és jakuzzis ülőrész is. Végül elárulta, jelenleg a tervezési szakasznál tartanak, maga a beruházás várhatóan másfél év múlva indulhat el.

Új dimenzióba emelik az idegenforgalmat

Könnyid László, az MTÜ vezérigazgató-helyettese elmondta, mindig jó dolog, ha egy fürdőfejlesztésről számolhatnak be, hiszen a strandok a hazai, azon belül is a vidéki Magyarország turizmusának húzóágazatai. A vendégéjszakák döntő hányada azokon a településeken realizálódik ugyanis, ahol fürdő is üzemel. Hozzátette, a Szent Klára gyógyfürdő fejlesztése pedig azért jó hír Szarvas, a térség és a szűkebben értelmezett régió számára, mert maga után vonzza a szállás- és a vendéglátóhelyek, illetve egyéb szolgáltatók fejlődését is.

A teljes cikket ITT érheti el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.