Nyíllal átlőtt fejű kacsa úszkál a Balatonban

Megdöbbentő látvány fogadta Zamárdiban a parton sétálókat. Egy nyíllal átlőtt fejű kacsa tűnt fel a Mauro étterem előtti vízterületen.

2025. 05. 06. 11:08
null

A nyíllal átlőtt fejű kacsa többször is feltűnt Zamárdi partjainál. A récét először Beczássy Dóra vette észre, aki pénteken éppen a parton tartózkodott. – Egy körülbelül tízcentis nyíl fúródott a fejébe. Azonnal értesítettük a keszthelyi Madárgyűrűző és Madármentő Állomást, akik a helyileg illetékes szakemberhez irányítottak. Ők arról tájékoztattak, hogy megpróbálták megfogni a madarat, de mindannyiszor elrepült – közölte a Sonline megkeresésére Beczássy Dóra.

Nyíllal átlőtt fejű kacsa Zamárdinál
Nyíllal átlőtt fejű kacsa Zamárdinál
Fotó: Facebook/Zamárdiak/Beczássy Dóra

A sérült kacsa túlélte a találatot, továbbra is úszkál a Balatonban

– Valószínűleg a kacsa bőrét fúrta át a nyíl, hiszen továbbra is a vízen mozog – fejtette ki Dóra. Mint mondta, aggódnak a szárnyas egészségéért, hiszen, ha a nyíl nem is ért létfontosságú szervet, attól még a nyíl betokozódhat.


 


 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.