Új üzletet nyit a McDonald’s

Az új építőanyagot Losonczi Áron építészmérnök találta fel és fejleszti 2001 óta, aki a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán diplomázott.
Annak ellenére, hogy Losonczi először Svédországban jelentette be szabadalmát, Magyarországon indította el vállalkozását.
Találmányának egyedisége abban rejlik, hogy rendkívül vékony optikai szálak ezrei hálózzák át a betont, ami azt teszi lehetővé, hogy átengedje a fényt és átlátszóvá váljon.
Ez miért olyan nagyszerű? Sokrétű felhasználásával teljesen új színt hoz az építészet világába. Alkalmazható a design területén, belsőépítészeti elemek alapanyagaként, sőt ékszereket, lámpákat is készítenek belőle. A Time magazin 2004-ben az év egyik legjelentősebb találmányának minősítette.
A stressz fogalma és hatásai biztosan számodra sem ismeretlenek, sőt ha a vizsgaidőszakra gondolsz, egészen közeli élményeidet is felidézheted róla. Mindezt Selye Jánosnak köszönhetjük, aki 1936-ban felismerte és megfogalmazta ezt a hatást. A sokféle nyomasztó tényezőt stressz-sornak nevezte el, felismerve kóros és megbetegítő hatásait. Számos betegség teljesen újszerű módszerekkel vált gyógyíthatóvá. Ezért tekintenek Selye Jánosra, a stressz elmélet atyjaként.
Telkes Mária, tudós, tanár, feltaláló. A budapesti Tudományegyetemen fizikai-vegytanból doktorált, de ezután tudását ő is külföldön tudta kamatoztatni. Először a clevelandi klinika biofizikai osztályának vezetője lett, majd Bostonban a MIT tanáraként kezdett a napenergia hasznosításának lehetőségeivel foglalkozni.
Tervei alapján, 1948-ban építették fel az első napenergiával fűtött házat.
További napházak építésével pedig világszerte ismertté tette a napenergia kutatását.
Winkler Lajos az analitikai kémia nemzetközileg elismert, kiváló tudósa, gyógyszervegyész, aki három évtizeden keresztül oktatta a kémiát a budapesti Tudományegyetemen. Neve kutatói munkásságának köszönhetően maradt fenn és a róla elnevezett, Winkler-módszer világszerte is ismertté vált. Munkásságával az analitikai kémia területén új utakat nyitott, mai napig használt elemzési módszereket dolgozott ki. Kiindulási területe a vízelemzés volt, ami során a vízben feloldott oxigént határozta meg.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.