Mondhatni rohamot vezényelt 46 állam versenyfelügyeleti szervével karöltve az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Comission, FTC), s pert indított a Facebook ellen:
azzal vádolják a közösségi óriást, hogy versenytársait felvásárolva ellehetetleníti más, igazi konkurencia megjelenését a közösségi média piacon.
A perben a cég két legnagyobb, korábbi kihívójának, az Instagramnak és a Whatsappnak a cégről való leválasztását követelik – ezeket a Facebook egyszerűen felvásárolta, úgy magába olvasztotta, hogy vezetőik fejvesztve menekültek onnan.
Izomból nekiment a közösségi óriásvállalatnak az amerikai kormányzat
Fotó: PIXABAY
Az FTC a perben azt állítja, hogy a vállalat „éveken át tartó versenyellenes magatartás útján illegálisan tartja fenn közösségi hálózati monopóliumát”.
„A Facebook szisztematikusan elnyomja a versenyt”.
A versenyhivatal igazgatója, Ian Conner nyilatkozata szerint a Bizottság arra törekszik, hogy „megsemmisítse a Facebook korábbi Instagram- és WhatsApp-felvásárlásait”, ami merész cél, tekintve, hogy az FTC már egy korábbi mélyreható felülvizsgálatában és az Európai Bizottság 2014-es egy hasonló vizsgálata során sem találtak (jogilag!) megfogható, versenyt fenyegető veszélyt.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Hatalmas összeget söpört be a webböngésző fejlesztői
Kevés jó hír érkezett idén a Mozilla háza tájáról, elsősorban azzal váltott ki jelentős figyelmet, hogy két lépcsőben összesen 320 dolgozót épített le a korábban körülbelül ezerfős munkaerejéből, plusz több kevésbé népszerű szolgáltatását, beleértve a Send fájlküldőt is nyugdíjazta. Ettől függetlenül jelenleg nem megy rosszul a szervezetnek, a Google-lel nemrég kötött hároméves szerződésének köszönhetően évi olyan 400-450 millió dollár ütheti a markát, tavaly pedig konkrétan óriásit kaszált.
A most nyilvánosságra hozott pénzügyi jelentése szerint a 2019-es naptári évben a Mozilla nem kevesebb, mint 828 millió dollár bevételre tett szert, jelenlegi árfolyamon ez 242,7 milliárd forintot jelent. Kontextusként tavalyelőtt 450 millió, míg 2017-ben 562 millió dollár volt a bevétele.