A reggeli mozgás előnyei
– Kutatások szerint, akik reggel edzenek, azoknál könnyebben válik rendszeressé a mozgás, hiszen mielőtt még bármi közbejöhetne a nap folyamán, ők már túl vannak rajta.
– A zsírégető, kardio edzést (súlyzós edzés ilyenkor kevésbé ajánlott) azért érdemes például a reggeli időpontban megejteni, mert reggel, délelőtt gyorsabb az anyagcsere. Viszont ne éhgyomorra indulunk el. Pár falatot mindenképpen együnk a sportolást megelőzően a vércukorszintünk miatt.
– Egy 2011-es amerikai felmérés szerint a reggeli sport pozitívan hat az éjszakai alvásra is, még hozzá úgy, hogy vérnyomáscsökkenést tapasztaltak azoknál, akik reggel edzettek. Ezáltal sokkal nyugodtabban, és tovább aludtak a vizsgált személyek, mint akik a nap másik időszakában tornáztak.
– Szakértők megállapították, hogy a korai edzés kihat a napi rutinra, tevékenységekre – gyorsabbak, energikusabbak leszünk, könnyebben összpontosítunk – ami annak köszönhető, hogy a mozgás hatására endorfin vagyis boldogsághormon szabadul fel a szervezetünkben, és ez egész napra meghatározza a jó hangulatot.
A reggeli mozgás hátrányai
– Ha előző este egy kiadós vacsorán vagyunk túl, akkor nem biztos, hogy jó időpont számunkra a reggeli mozgás.
– Van, aki reggel fáradtnak és erőtlennek érzi magát, szédül, fáj a feje, ha üres gyomorral mozog.
– Nagyobb a sérülésveszély ilyenkor. Alaposan melegítsünk be! Hiszen az izmok, ízületek sokkal merevebbek alvás után.
– Ha nem vagyunk hozzászokva a korai keléshez, akkor nehéz lesz átállnunk, hogy korábban felkeljünk. Ha szeretünk reggel hosszasan készülődni, akkor lehetőleg ne reggel sportoljunk, nehogy elkéssünk a munkából.