A Politico című uniós ügyekkel foglalkozó balliberális portál már a látszatra sem ügyel, s ahol lehet és ahogy lehet, fellép a nemzeti szuverenitását védő Magyarországgal és Lengyelországgal szemben.
A Politico ebben a tekintetben nem a politikával foglalkozik, hanem politizál.
A portál eddig sem volt kegyes hozzánk, de ez évben tovább durvult a helyzet.
Január 6-án megjelent egy elemzés a lapban, melyben arra kérték, szólították fel Joe Biden akkor még be sem iktatott amerikai elnököt, hogy avatkozzon be az európai politikába és támogassa azokat az erőket, amelyek Magyarország és Lengyelország megbüntetését akarják elérni. Ahogyan Varga Judit miniszter írta erről a közösségi oldalán: „jól irányzott csapást várnak el az amerikai elnöktől a liberális demokrácia védelmében”.
Ez önmagában elképesztő fellépés, ami egy ilyen típusú portáltól teljességgel szokatlan és elfogadhatatlan – és egyben alapjaiban megkérdőjelezi az oldal hitelességét, sőt komolyan vehetőségét.
De a portál még ennél is továbbmegy: egy másik írásban arra szólítja fel az uniót, hogy tartson ki a jelenlegi vakcinapolitikája mellett, mert különben veszélybe kerülnek az eddigi eredmények (?).
A Politico tehát azt akarja elhitetni a ma született bárányokkal, hogy amit eddig tett az unió, jelesül az Európai Bizottság Ursula von der Leyennel az élen a vakcinák szétosztása terén, az eredményes volt. Olaf Scholz német szociáldemokrata alkancellár ugyanerről annyit mondott, hogy amit az Európai Bizottság eddig tett, az sz... volt.
Nos, így tud a Politico még a sz…rból is aranyat csinálni. Persze ezt is független-tárgyilagosan.
Ugyanebben az írásban természetesen keményen bírálják azokat az országokat, amelyek „különutas” politikát folytatnak, és nem várják meg a végtelenül hatékony Európai Bizottság vakcinabeszerzéseit – mondjuk azért, tegyük hozzá, mert a polgáraik életét szeretnék megvédeni. Nagy bűn ez!
És valóban: a Politico szerint a föderális globalista koncepció fenntartása a legfontosabb, az életek csak utána következhetnek.