40 ezer ember jelent meg a munkaerőpiacon

A foglalkoztatottak száma 3 millió 851 ezer fő volt 2011 negyedik negyedévében, már 17 hónapja tart a növekedés.

BL
2012. 01. 31. 9:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A KSH kedden azt közölte, hogy a vizsgált időszakban a 15-64 évesek 63,2 százaléka, azaz 4 millió 274 ezer fő jelent meg foglalkoztatottként, vagy munkanélküliként a munkaerőpiacon, 39 ezerrel több, mint 2010 azonos időszakában.

A közlemény szerint a férfiak 69,3 százalékos aktivitási aránya 0,8 százalékponttal, a nők 57,4 százalékos aránya 0,6 százalékponttal volt magasabb a 2010. október-decemberinél.

Tavaly a foglalkoztatottak éves átlagos száma 3 millió 812 ezer fő volt, ami 31 ezer fős, a mintavételi hibahatárral megegyező létszámbővülést jelentett, a 15-74 éves népesség foglalkoztatási rátája 49,7 százalékra nőtt.

A munkanélküliek száma éves átlagban 468 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta 10,9 százalékra csökkent – közölte a KSH.

Tavaly október-decemberben a 15-64 évesek 63,2 százaléka, 4 millió 274 ezer fő jelent meg foglalkoztatottként, vagy munkanélküliként a munkaerőpiacon, 39 ezerrel több, mint 2010 azonos időszakában.

A foglalkoztatottak közül a 15-64 évesek száma átlagosan 3 millió 815 ezer fő volt, 42 ezerrel több az egy évvel ezelőttinél, ezzel a foglalkoztatási ráta 0,7 százalékponttal, 56,5 százalékra nőtt.

A 15-64 éves férfi népességből 2 millió 60 ezren voltak foglalkoztatottak, 34 ezerrel többen, mint 2010 október-decemberében, így foglalkoztatási arányuk 1,1 százalékponttal, 62 százalékra emelkedett. A nőket a vizsgált időszakban 1 millió 756 ezer fős, 51,1 százalékos foglalkoztatottság jellemezte, ami 0,3 százalékpontos növekedés.

A 15-74 éves munkanélküliek száma 459 ezer fő, a munkanélküliségi ráta pedig 10,7 százalék volt, mindkettő lényegében megegyezett az egy évvel korábbival. A férfiak munkanélküliségi rátája 0,5 százalékponttal, 10,5 százalékra csökkent, miközben a nőké 0,2 százalékponttal, 10,8 százalékra emelkedett egy év alatt.

A munkanélküliek 17 százaléka a munkaerőpiacon csak kis létszámban jelen lévő 15-24 éves korosztályból került ki. A korcsoport 26,3 százalékos munkanélküliségi rátája 1,1 százalékponttal magasabb a 2010 negyedik negyedévinél.

A 25-54 évesek, azaz az úgynevezett legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája egy év alatt 0,3 százalékponttal, 9,7 százalékra csökkent.

A munkanélküliek 47,3 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 17,6 hónap volt – közölte a KSH.

A foglalkoztatottak számának dinamikus emelkedése leginkább a versenyszférában valósult meg, de a közfoglalkoztatásnak is érezhető a hatása. Emellett az iparban és a szolgáltató szektorban erősödött a foglalkoztatói szándék. Az a tény, hogy több mint egy éve folyamatosan pozitív éves bővülés figyelhető meg a foglalkoztatottságban, már hosszabb tendenciának tekinthető.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.