85,97 milliárd dolláros hiány a költségvetésben

Az amerikai szövetségi költségvetésben 85,97 milliárd dolláros hiány keletkezett decemberben, a folyó költségvetési év harmadik hónapjában.

WL
2012. 01. 12. 22:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A deficit ugyan kisebb a novemberi 137,3 milliárd dolláros hiánynál, de meghaladja a 2010 decemberi 78,13 milliárd dollár deficitet – közölte a washingtoni pénzügyminisztérium csütörtökön.

A költségvetési év első három hónapjának a halmozott hiánya 321,74 milliárd dollár volt, mintegy 47 milliárd dollárral alacsonyabb az egy évvel korábbinál.

Az amerikai költségvetés decemberben már 39. hónapja volt folyamatosan deficites, ilyen hosszan tartó hiányra még nem volt példa.

A szeptemberrel záródott 2011-es költségvetési évben a halmozott hiány 1296 milliárd dollár volt, a harmadik egymást követő évben haladta meg az ezer milliárd dollárt a deficit. 2009-ben rekordszintű, 1420 milliárd dollár volt a hiány, 2010-ben pedig 1294 milliárd dollár.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.