A Moody's egyelőre nem bántja a franciákat

Hétfőn a Moody's Investors Service bejelentette: egyelőre nem nyúl Franciaország lehetséges legjobb, „AAA”-s adósságbesorolásához. A Standard & Poor's pénteki leminősítéseit már beárazta a piac, hiszen Nyugat-Európa tőzsdéi jól szerepeltek a hét első napján.

Károly Gábor
2012. 01. 16. 19:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Standard & Poor's pénteki vérengzése után hétfőn a másik nagy vezető hitelminősítő intézet, a Moody's bejelentette, hogy egyelőre fenntartja Franciaország lehetséges legjobb, „AAA”-s adósságbesorolását. Ugyanakkor a cég hozzátette, hogy feltehetően még ebben a negyedévben felül fogja vizsgálni a francia besorolást.

Hétfőn a nyugat-európai tőzsdeindexek a pénteki leminősítések ellenére jól teljesítettek: Londonban 0,41 százalékkal bővült az FTSE-100, Frankfurtban a DAX-30 1,27 százalékkal, míg Párizsban a CAC-40 0,91 százalékkal volt magasabb a pénteki záró értékeknél, de nőtt a BUX is – 0,1 százalékkal.

Korábban az ázsiai részvénypiacok veszteséggel zárták a hétfőt: a japán Nikkei 1,5, a dél-koreai Kospi 0,8, míg az ausztrál ASX 1,2 százalékkal csökkent a pénteki értékekhez képest. Az euró árfolyama is stabilizálódott a pénteki zuhanást követően: egy euróért 1,2669 dollárt kérnek.

A hitelminősítő szerint a növekvő adósságállomány miatt van „nyomás alatt” az ország besorolásán lévő stabil kilátás. Amennyiben tovább nő az adósság, vagy rosszabbodik az euróövezeti adósságválság, akkor Franciaország a Moody's-nál is elveszítheti „AAA”-s besorolását.

„Franciaország egyfokozatú leminősítése már teljes mértékben be volt árazva, szóval semmilyen negatív meglepetés nem született, sőt kifejezetten logikus volt azok után, hogy az Egyesült Államokat is leminősítette korábban az S&P” – mondta a Global Equities szakértője, David Thebault.

Az S&P még tavaly augusztusban vonta meg az Egyesült Államok „AAA”-s besorolását – történetében először –, minekutána megnövekedtek a piaci aggodalmak az ország óriási adósságállománya miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.