Ellensúly: a hét minden napján nyitva lesz a múzeum

A hét minden napján nyitva lesz ezentúl a madridi Prado Museum, remélve, hogy ezzel sikerül annyi extrabevételre szert tennie, amellyel ellensúlyozni tudja a 25 százalékkal csökkentett állami támogatás miatti kiesést.

NT
2012. 01. 21. 10:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az intézmény igazgatója, Miguel Zugaza szerint az új nyitva tartási rendszer várhatóan 1,5 millió euró (457 millió forint) extrabevételt fog hozni a konyhára, és hatására 250 ezerrel több látogató fogja felkeresni évente a múzeumot. Az új nyitva tartás ezen a héten lépett életbe. A változtatás népszerűsítése érdekében a látogatók ingyen mehetnek be a múzeumba az első három hétfő során.

A Spanyolország első számú múzeumaként számon tartott Prado – amely a 12. és 19. század közötti mesterműveket felvonultató gyűjteményének köszönheti hírnevét –, a gazdasági válság ellenére is rekordnak számító 2,9 millió látogatót vonzott 2011-ben.

Az igazgató reményei szerint az extrabevételnek köszönhetően 2013-ra sikerül elérni, hogy az intézmény maga tudja előteremteni költségvetésének 60 százalékát.

A 2010-ben kapott 24 millió eurós állami támogatás helyett a múzeum 2013-ban már csak 18 millió eurót fog kapni. Az intézmény idei költségvetése 43 millió euróra rúg. Zugaza, aki tíz éve vezeti a múzeumot, közölte, a válság nyomán bevezetett megszorítások a Pradót és a többi múzeumot is arra kötelezik, hogy „bizonyítsanak saját maguknak, és új ötletekkel csalogassák magukhoz a látogatókat”.

Spanyolország jelenleg minden erejével azért küzd, hogy elkerülje a mélyebb gazdasági válságot, amely már eddig 21,5 százalékos munkanélküliséget és duzzadó költségvetési hiányt eredményezett. Zugaza szerint a támogatás csökkentése eddig sem a múzeum programszervezését, sem a látogatók számát nem befolyásolta.

Az intézmény legfőbb idei kiállításai közé tartozik a 15. századi itáliai mester, Raffaello késői munkáinak szentelt tárlat, amely a párizsi Louvre-ral való együttműködés gyümölcse, és júniustól szeptemberig lesz látható Madridban, mielőtt Párizsba szállítanák. Novembertől pedig a 17. századi flamand festő, Anton Van Dyck munkáit nézhetik meg az érdeklődők.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.