Nem lesz gond az árvízzel

Csaknem ötszázmillió forintos ár- és belvízvédelmi beruházás fejeződött be Tiszadorogmán és Tiszavalkon.

BL
2012. 01. 27. 18:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A beruházásnak köszönhetően teljesen megújult a tiszadorogmai és tiszavalki régi szivattyútelep, a munkára a pénzt a vízügyi igazgatóság pályázaton nyerte el. A tiszavalki öblözet vízgyűjtő területének nagysága meghaladja a 125 négyzetkilométert, a vízgyűjtő Tiszavalk, Tiszabábolna, Tiszadorogma, Szentistván, Mezőkeresztes, Mezőnagymihály és Gelej községek határáig terjed ki.

A belvízvédelmi öblözetben az elmúlt évek ár- és belvizei jelentős károkat okoztak, és bebizonyosodott: a szivattyútelepek működtetése nem elegendő, jelentős mértékű vizek átvezetésére nem képesek, ezért vált elodázhatatlanná a régi telepek megújítása, működésük hatékonyabbá, biztonságosabbá tétele. A csaknem félmilliárd forintos munka 2010 tavaszán kezdődött, és most fejeződött be.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.