Ez nagyon bejön nekik

A Széchenyi-pihenőkártya (Szép-kártya) tulajdonosok száma március 20-ig meghaladta a 355 ezret, csaknem 15 ezer elfogadó hellyel kötöttek szerződést a kibocsátók, az igényelt összeg pedig több mint 10 milliárd forint volt.

LR
2012. 03. 22. 10:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette: azzal számolnak, hogy az új cafeteria-elem az idén mintegy 20-20 milliárd forint pótlólagos keresletet generál a vendéglátás és a szálláshely-szolgáltatás területén. A még forgalomban lévő, több mint 10 milliárd forint értékű üdülési csekkel a szálláshely-szolgáltatások forgalma meghaladhatja a 30 milliárd forintot. Az első negyedévben 5 milliárd forintot igényeltek meleg étkezési alszámlára, 4,4 milliárdot szálláshely-szolgáltatásra és 1,5 milliárdot a rekreációs alszámlára.

Az államtitkár a tájékoztató után újságíróknak elmondta: várják a visszajelzéseket Brüsszeltől a cafeteria-rendszer átalakításával kapcsolatos kérdésekre adott válaszokra. Hozzátette: az Erzsébet-utalvánnyal kapcsolatban elsősorban arra volt kíváncsi az EU, hogy milyen szempontok alapján választottak egy, állami kibocsátót. Szatmáry Kristóf megjegyezte, hogy készek a kompromisszumra, a módosításra.

Április 15-től már minden, a rendszerhez csatlakozott bank POS-terminálján elfogadják a Szép-kártyákat.

Az államtitkár egy kutatásra hivatkozva azt mondta: az új cafeteria-rendszerrel 12-15 milliárd forintos megtakarítás érhető el a korábbi rendszerekhez képest. Hangsúlyozta, hogy elkötelezettek a rendszer további fejlesztése érdekében.

Körtvélyessy László miniszteri biztos kiemelte: a Szép-kártya jelentősen ösztönzi a kártyás fizetés elterjedését. Szerinte csaknem 100 milliárd forintos megtakarítás lenne elérhető, ha Magyarországon a nyugat-európai szintre emelkedne a kártyás fizetés elterjedése.

A csütörtöki tájékoztató a Szép-kártyát népszerűsítő kampány lezáró eseménye, az elmúlt két hónapban végigjárták az országot. Mint mondta, a kampány végén végzett felmérésük szerint a megkérdezettek 95 százaléka hallott a kártyáról, 43 százaléka részesül béren kívüli juttatásban, háromnegyedük szívesen birtokolna Szép-kártyát.

Kovács Antal, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese ismertette: jelenleg mintegy 260 ezer Szép-kártya-ügyfelük van, az OTP Szép-kártya-elfogadóhelyeinek száma 7500, várakozásaik szerint ez az év végére elérheti a 20 ezret.

Lehoczky László, az MKB Nyugdíjpénztárt és Egészségpénztárt Kiszolgáló Kft. vezetője azt mondta: az MKB eddig 60 ezer kártyát bocsátott ki, 4100 szolgáltatóhellyel és 3100 munkaadóval állapodott meg.

Bába Ágnes, a K&H Bank vezérigazgató-helyettese elmondta, ugyan ők csatlakoztak legkésőbb a rendszerhez, dinamikusan bővül az ügyfélszámuk, most 37 ezernél tartanak, az elfogadóhelyek száma náluk 4300.

A Szép-kártya a megújult hazai cafeteria-rendszer új eleme, amelynek három alszámlájára minden munkavállalónak összesen évi 450 ezer forintot utalhatnak béren kívüli juttatásként a foglalkoztatók – az összeg teljes egészében felhasználható belföldi szállásokon. A kártya használata után levont jutalék maximum 1,5 százalék.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.