A bevétel elmaradt az elemzők által várttól, amely 11,10 milliárd frank volt.
A csökkenésért a frank erős árfolyamát okolták. Változatlan árfolyamokon 2 százalékkal nőtt volna a forgalom.
A néhány éve még világszerte keresett, mára népszerűségét vesztett Tamiflu influenzaellenes szer tovább csökkenő forgalmát leszámítva 3 százalékkal nőtt volna a teljes bevétel. A Tamiflu forgalma már csak Japánban nőtt.
A fő piacon, az Egyesült Államokban frankban 4 százalékkal, dollárban 6 százalékkal nőtt a bevétel, Nyugat-Európában 9 százalékkal csökkent, változatlan árfolyamokon csak 4 százalékkal esett volna vissza.
A részlegek közül a gyógyszerrészleg bevétele frankban 1 százalékkal apadt, változatlan árfolyamokon 2 százalékkal nőtt volna, a diagnosztikai eszközök részlegének forgalma frankban nem változott, változatlan árfolyamokon 4 százalékkal emelkedett volna.
A csoportnál megerősítették az egész évre szóló előrejelzést, eszerint 5 százalékot meg nem haladó bevételnövekedést várnak az idén. Időközi profitadatokat az első félév után közöl majd a cég.
Tavaly a Roche 9,544 milliárd frankos adózott eredményt ért el, 7 százalékkal többet a 2010-es 8,891 milliárdnál. A bevétel 42,531 milliárd frankra csökkent a 2010-es 47,473 milliárdról. A devizaárfolyamok változása nélkül 1 százalékkal nőtt volna a bevétel, a Tamiflu nélkül számolva pedig 2 százalékkal nőtt volna. A végeredményt most már terhelte, hogy a Tamiflu értékesítése több mint 500 millió frankkal csökkent.
A beszámoló szerint a Roche ennek az évnek is jó eséllyel indul, olyan környezetben, amelyet egyfelől árnyomás, másfelől az új termékek jó kereslete jellemez.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség