Bajok lehetnek a törésvonalra épült atomerőművel

Tektonikai törésvonalra épülhetett egy atomerőmű Északnyugat-Japánban, ezért lehet, hogy a tavalyi fukusimai atomkatasztrófa miatt általános ellenőrzésre leállított erőművet sosem indítják újra.

WL
2012. 04. 25. 9:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1517 megawattos curugai erőmű két egysége található a törészónában a Nukleáris és Ipari Biztonsági Ügynökség (NISA) helyszíni felmérése szerint. Az erőmű működtetője, a Japan Atomic Power Co. saját geológiai adataira hivatkozva tagadja, hogy a létesítmény aktív törésvonal fölött lenne. A NISA további vizsgálatot rendelt el az ügyben. A japán törvények értelmében tilos atomerőművet építeni olyan övezetben, amely mozoghatott az elmúlt 120-130 ezer évben.

Negyven év óta először Japánnak szembe kell néznie a lehetőséggel, hogy atomenergia nélkül marad, mivel a fukusimai reaktorok tavalyi balesete miatt jelentősen csökkent a nukleáris energia biztonságosságába vetett bizalom, és a lakosság ellenállása megakadályozta az általános karbantartásra leállított reaktorok újraindítását. A 2011-es katasztrófa előtt Japánban az áramellátás 30 százalékát az atomenergia biztosította, jelenleg azonban 54 reaktorból mindössze egy működik, s május 5-én azt is leállítják majd a hatóságok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.