Ebben az EU előtt járunk

Magyarországon márciusban is nőtt az újonnan forgalomba helyezett autók száma, míg Európában fél éve csökken a mutató.

LM
2012. 04. 17. 9:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezet kedden publikált adatai szerint Magyarországon 4768 kocsit helyeztek forgalomba márciusban, 7 százalékkal többet, mint tavaly a harmadik hónapban. Igaz, a növekedési ütem elmaradt a januáritól és a februáritól, amikor csaknem 44, illetve 20 százalékkal több autót adtak el, mint 2011 első és második hónapjában, de az uniós tendenciáktól merőben eltér a magyarországi helyzet.

Az Európai Unió egészében márciusban tovább zsugorodott az autópiac: 1,453 millió új autót helyeztek forgalomba, 7 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban: márciusi értékesítés ilyen alacsonyan 1998 óta nem volt.

A márciusi helyzet alakulásában meghatározó volt, hogy a nagy piacokon jelentősen csökkent a forgalomba helyezett új autók száma: Franciaországban 23 százalékkal, Olaszországban 27 százalékkal, Görögországban 43 százalékkal, Portugáliában 49 százalékkal. Ugyanakkor Németországban a februári adatok stagnálást mutattak, itt a kereskedők komoly árengedményekkel próbálják fellendíteni a piacot.

Kínában az autóeladások 3,4 százalékkal visszaestek az idén az első negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte a kínai autógyártók szövetsége (CAAM). Az iparág motorjának számító piacon így is csaknem 5 millió autó talált gazdára, a regisztrált kocsik száma elérte a 100 milliót. A kommunista ország emellett már gyártóként is egyre nagyobb szeletet harap a tortából, az év elején közölték, hogy az ország tavaly másfélszeresére növelte járműexportját autógyártói agresszív terjeszkedésének köszönhetően.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.