A gépkocsik és teherautók gyártása 26 százalékkal zuhant éves szinten márciusban, és 7 százalékkal csökkent februárhoz viszonyítva.
A BRE Bank egyik elemzője szerint a járműgyártás visszaesése befolyásolja majd a márciusi lengyel ipari termelésre vonatkozó adatot, amely várhatóan 4 százalék alatti növekedést mutat majd a februári 4,6 százalék után. Az autógyártás 7 százalékkal járul hozzá a lengyel ipari termeléshez.
Az idei első negyedévben a Lengyelországban előállított autók és teherautók száma 17,5 százalékkal esett vissza a tavalyi 7 százalékos csökkenés után.
A Lengyelországban gyártott autók több mint 90 százaléka exportra kerül. Tavaly 825 ezer autót és teherjárművet gyártottak Lengyelországban.
A legnagyobb gyártó a Fiat Auto Poland, az olasz Fiat cég leányvállalata, 57 százalékos piaci részesedéssel.
Gondokat okoz a gyenge kereslet
Lengyelországban jelentősen csökkent a járműgyártás márciusban az euróövezet lanyha kereslete miatt – közölte a Samar lengyel autópiac-kutató intézet kedden.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!