Nincsenek jó véleménnyel a magyar gazdaságról a német cégek

A német vállalatok 68 százaléka rossznak ítéli a magyar gazdaság helyzetét, és 55 százalékuk a kilátások romlására számít – ismertette Dirk Wölfer, a Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (NMIKK) főtitkára a szervezet új konjunktúrafelmérését hétfőn Budapesten.

WL
2012. 04. 16. 11:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A német cégek csupán 27 százaléka számol javuló üzleti lehetőségekkel, 24 százalékuk romló helyzetet vetít előre.

Sefer Stevan, az NMIKK elnöke közölte: a befektetési környezet romlott, a felmérés szerint a cégek 67 százaléka elégedetlen a magyar adórendszerrel, emellett a vállalkozások 62 százaléka nincs megelégedve a jogbiztonsággal, a cégek 87 százaléka pedig elégedetlen a gazdaságpolitika kiszámíthatóságával, ami valamennyi ágazatra érvényes.

Ha most kellene eldönteni, hogy újra befektetnének-e Magyarországon, a német cégek 71 százaléka tenné, ami 9–12 százalékkal alacsonyabb a három évvel ezelőtti felmérés eredményénél.

Az NMIKK felmérése reális, de hangsúlyozni kell, hogy „a korábbi években mért, a németnél gyorsabb magyar gazdasági növekedés adósságból volt finanszírozva” – mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára.

A tervezett tranzakciós adó mértékéről még nincs döntés, a bevezetés dátuma 2013, fellelte újságírói kérdésre az államtitkár.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.