Újabb 50 milliárd jut közösségi közlekedésre

A 2010-ben meghatározott 50 milliárd forint mellé újabb 50 milliárd forint, az MFB által felvett euróhitelre vállal árfolyam-garanciát a nemzetgazdasági miniszter.

BL
2012. 04. 13. 21:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még 2010 márciusában döntött úgy a kormány, hogy az MFB Zrt. 50 milliárd forint összegben vegyen fel euróhitelt, vagy bocsásson ki kötvényt. A forrás a közösségi közlekedés fejlesztésére fordítható, és a pénzügyminiszter árfolyam-fedezeti megállapodást köt az MFB-vel a teljes 50 milliárd forintra.

Az akkori kormányhatározat az 50 milliárd felvételét 2010-re irányozta elő, de távlatilag legalább 100 milliárd forintot tartalmazott a fejlesztési program. A mostani újabb 50 milliárd forintos hitelfelvétel tehát a korábbi folytatása. A futamidő – amelyre az árfolyam-fedezeti megállapodás vonatkozik – 17 év, és a csütörtöki MNB forint–euró árfolyammal számolt devizaösszegre vonatkozik.

Az új kormányhatározat hatályon kívül helyezi az előző határozatnak azt a pontját, miszerint a Közösségi Közlekedésfejlesztési Hitelprogramból folyósított refinanszírozási kölcsönnél az MFB refinanszírozási kamata nem haladhatja meg a 3 havi EURIBOR, plusz legfeljebb 2 százalék/év mértéket. Hasonlóképpen megszűnik az a rendelkezés is, hogy a hitelintézet által alkalmazható kamatfelár legfeljebb évi 4 százalék lehet.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.