Lakossági kampányt indított a Monti-kormány a hat hónappal ezelőtt bevezetett takarékossági program további megerősítésére.
A közigazgatási intézmények kiadásainak ellenőrzésére kinevezett Enrico Bondi kormánybiztos mellett a miniszterelnök bejelentette, hogy ugyanebben a munkában az olaszok együttműködését is várják. Ha bárki a közpénzek pazarlását tapasztalja, ezt a miniszterelnöki hivatal honlapján jelezheti az ott található online űrlap kitöltésével. A bejelentés nem névtelen, a szabálytalanságot jelző személynek meg kell adni nevét és lakóhelyét is. A kormány minden e-mailre választ ígért.
„A kormány munkáját segíti, ha a lakosság is részt vesz a felesleges kiadások felkutatásában” – hangoztatta Mario Monti kormányfő. Hozzátette, nemcsak konkrét esetek jelzését, hanem javaslatokat is várnak arra, miként lehetne tovább csökkenteni vagy elkerülni a költségvetési kiadásokat.
Monti szerint a kormány már példát mutatott: a miniszterelnöki hivatal november óta több mint húszmilliárd eurót takarított meg létszámcsökkentéssel, külső tanácsadók alkalmazása nélkül, a kormányutak és a szolgálati gépjárművek használatának visszaszorításával.
Abszurdnak nevezte a „lakosság ingyenes dolgoztatását” Susanna Camusso, a CGIL, a legnagyobb olasz szakszervezet főtikára. A pártok is fenntartással fogadták a „lakossági szakértőket kereső szakértői kormány” kezdeményezését. A sajtó szerint Monti feljelentésáradatot indított el. A kormány honlapja szerint az alig egynapos kampány alatt beérkezett több száz jelzés a kezdeményezés sikerét bizonyítja.

Túlélőkalauz az érettségi alatt: így küzdheted le a vizsgadrukkot