Az irányadó amszterdam–rotterdam–antwerpeni (ARA) jegyzésben a szén azonnali ára kedden tonnánként 3,25 dollárral 86,25 dollárra esett, a legalacsonyabbra 2010. május óta. Az árak annak ellenére esnek, hogy az áramtermelők mohón fogyasztják a szenet számos országban, például Németországban, ahol a széntüzelésű áramtermelés négy éve a legtöbb hasznot hajtja a drágább gáztüzeléssel összehasonlítva.
Európában nagyok a készletek, az Egyesült Államokban viszont csökken a fogyasztás a palagáztermelés jelentette konkurencia és szigorúbb környezetvédelmi előírások miatt, Kínában pedig lassulni látszik a nyersanyagimport, úgyhogy a szén ára még további esésre van ítélve – mondják elemzők. Februárban még szinte senki sem jósolt 100 dollár alatti árat erre az évre.
Utolsó időközi csúcsán, októberben 120 dollár volt a szén ára az ARA piaci jegyzésben.
Az utóbbi idők egyik fontos fordulata, hogy az Egyesült Államok szénbányászata gyakorlatilag kiszorult a hazai piacról. Az Egyesült Államok az idén várhatóan 50 millió tonna szenet exportál Európába és Ázsiába, és kivitele 2015-re legalább 60 millió tonnára nőhet. Az ázsiai import alakulásától függően a világpiaci túlkínálat így évi 12–50 millió tonna között lehet majd ebben az időszakban.

Jelentős változások lesznek az OTP-nél, ez mindenkit érint