Milliárdok sorsáról dönthetünk

Egyre több pénz marad az államkasszában, mivel az emberek nagy része nem rendelkezik adója egy százalékáról – írja a Magyar Nemzet.

LM
2012. 05. 12. 5:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A múlt esztendőben 3,4 millió magánszemély kétszer 13,7 milliárd forintot, összesen 27,5 milliárdot ajánlhatott volna fel. Az érintettek közül kétmillióan éltek a lehetőséggel, ám mindkét százalékát csupán 1,3 millió személy indította útnak. A hazai civil szféra képviselőinek így összesen 9,2 milliárd forintot címeztek a polgárok, míg a vallási élet résztvevőit 5,1 milliárdhoz, a Nemzeti tehetségprogramot pedig másfél milliárdhoz juttatták. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a tavalyi 27,5 milliárd forintból 16 milliárd sorsáról rendelkeztünk, vagyis több mint 11 milliárd forintot a kincstárban hagytunk.

Az egyszázalékos összegek sorsának alakulásáról az adóhivatal márciusban küldött részletes beszámolót az Országgyűlés szakbizottságának. Ebből – a fentieken túl – számos érdekesség is kiderül. Például az, hogy a tavalyi 16 milliárdból 11 milliárdot a budapesti szervezeteknek ajánlottak fel. A legkevesebbet, nyolcvanmillió forintot Nógrádba küldték, Somogyba 121 millió, Tolnába 140 millió érkezett. A hatósági összegzés arra is rávilágít, hogy az alacsonyabb keresetűeknek kevesebb mint a fele élt a felajánlás lehetőségével, miközben az évi egymilliónál többet keresők közel kétharmada, a magasabb fizetési sávokba tartozók nagyjából háromnegyede keresett gazdát adója egy százalékainak.

Az egy százalékokról rendelkező iratok kitöltésekor idén arra érdemes ügyelni, hogy a tavalyi 187 vallási közösség helyett idén feleannyi közül választhatunk – írja a lap.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.