A nagykanizsai cég is bekapcsolódik a földgázvezetékek építésébe

A tervezett új európai olaj- és földgáztávvezetékekhez készülő, nagy átmérőjű gömbcsapok fejlesztését fejezték be a nagykanizsai DKG-EAST Zrt.-nél.

LM
2012. 07. 27. 11:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Göncz Csaba, az Olajterv-csoporthoz tartozó társaság vezérigazgató-helyettese a pénteki nagykanizsai bemutatón elmondta: az 56 colos, vagyis 1,4 méteres belső átmérőjű gömbcsapok a cég eddigi legnagyobb méretű gyártmányai.

A közeljövőben tervezett nagy távvezetékek, mint például a Déli Áramlat építéséhez már ezeket a gömbcsapokat kínálja a társaság. Vlagyimir Putyin a közelmúltban jelentette be, hogy decemberben kezdődhet meg a vezeték építése. A Gazprom beruházási igazgatója 9 milliárd eurósra becsülte a gigaprojektet.

Az egyetemi és kutatóintézeti hátteret is felhasználó innovációs tevékenység mintegy 170 millió forint költséget igényelt, amelyhez az Új Széchenyi Tervből 51 millió forint támogatást nyertek – fűzte hozzá a vezérigazgató-helyettes.

Pethő Attila, a fejlesztési osztály vezetője azt mondta: az is céljuk volt, hogy a gyártáshoz szükséges energia- és alapanyag-felhasználást csökkentsék. Nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a belső és külső felület is ellenálló legyen, ezért belül korrózióálló nikkelbevonattal látták el, a külső festés pedig 30 éven át kibírja a föld alatt karbantartás nélkül.

Keleti piacok

Göncz Csaba vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy a társaság tavaly 12 milliárd forintos árbevétel mellett mintegy 540 millió forintos nyereséget ért el. Olaj- és gázipari vezetékekhez gyártott termékeiket 90 százalékban exportálták, nagyobb részt az orosz piacra.

Tavaly jelentős bevételt hozott egy azóta befejezett távol-keleti megrendelés, ezért idén kevesebb, 7–8 milliárd forintos árbevétellel számolnak. A jelenleg mintegy 500 alkalmazottat foglalkoztató társaság a létszám bővítését tervezi, a valószínűleg 2013-ban induló nagy távvezeték-építésekhez várt megrendelések reményében.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.