Az A.T. Kearney tanácsadó hétfőn közzétett összeállítása szerint 20 százalékkal kevesebb felvásárlási vagy fúziós ügyletet kötöttek január és június között, mint egy évvel korábban. Az ügyletek értéke ennél nagyobb mértékben, 26 százalékkal csökkent 823 milliárd dollárra.
A fejlett ipari országok csoportjában az ügyletek 21 százalékát amerikai vállalatok kötötték, 11 százalék jutott Kanadára, 8 százalék Nagy-Britanniára. A feltörekvő országok közül Kína az első az ügyletek 28 százalékával, majd India (15 százalék) és Malajzia (8 százalék) következik.
Az adatokból kiderül, hogy a feltörekvő országok szerepe felértékelődött az utóbbi időben: miközben a fejlett országok cégei 14 százalékkal kevesebb tranzakciót hajtottak végre a feltörekvő országokban az első félévben, mint egy évvel korábban, a fejlődő országoknál a visszaesés csak 7 százalék volt.
Kevesebb céget vásárolnak fel
A világgazdasági helyzet bizonytalansága miatt megtorpant a vállalatfelvásárlások lendülete idén az első félévben.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!