Nem bírtak a magas üzemanyagárakkal

Az üzemanyag drágulása és a tetemes átszervezési költségek miatt több mint négyszeresére nőtt az Air France–KLM vesztesége a második negyedévben.

TL
2012. 07. 30. 11:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vállalat hétfőn kiadott beszámolója szerint 895 millió euró volt az adózott veszteség a második negyedévben az egy évvel korábbi 197 milliós hiányt követően. Ezzel szemben a működési veszteség a felére esett egy év leforgása alatt, 145-ről 66 millió euróra, a bevételek emelkedésének és a takarékos költséggazdálkodásnak köszönhetően. Április–június között 6,5 milliárd euróra nőttek a bevételek, ez 4,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

A társaságnál június elején jelezték, hogy két év alatt több mint tízszázalékos leépítést terveznek: a 2013 végéig megszűnő 5122 állás egyharmada a nyugdíjba vonulókat érinti, kétharmadára pedig önként távozók jelentkezését várják.

Az üzemanyagár emelkedésével és a légitársaságok között egyre erősödő versenyben az Air France–KLM csoport különösen nehéz helyzetbe került: a tavalyi évet 800 millió eurós veszteséggel és 6,5 milliárd eurós adóssággal zárta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.