Termeli a pénzt az okostelefon

A Samsung Electronics rekordszintű, 4,5 milliárd dolláros adózott eredményt közölt a június végével zárult második negyedévről.

WL
2012. 07. 27. 6:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cég működési eredménye 79 százalékkal, bevétele 21 százalékkal emelkedett éves összevetésben. A társaság maroktelefon-üzletága adta a működési eredmény 63 százalékát.

A StrategyAnalytics elemző intézet adatai szerint a Samsung 50,5 millió okostelefont adott el a második negyedévben, és ezzel megtartotta piacvezető helyét ebben a szegmensben.

A dél-koreai vállalat részesedése a globális okostelefon-piacon 34,6 százalék volt a június végével záródott három hónapban. A legnagyobb rivális, az Apple részesedése 17,8 százalékot ért el, a harmadik helyen a Nokia állt 7 százalékkal.

A Samsung 191 milliárd dolláros piaci tőkeértékkel Ázsia legnagyobb vállalatának számít.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.