Csökkentenék az állati termékek áfáját

Nem halogatható tovább az élő állatok és állati termékek áfájának csökkentése a Magyar Állattenyésztők Szövetsége szerint.

KG
2012. 08. 06. 5:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MÁSZ szerint az utóbbi időben az állattenyésztés valamennyi ágazatában súlyos helyzet alakult ki. Csökkent az állatállomány és a sertés felvásárlási ára, a takarmányárak viszont az egekbe szöktek. Jelenleg az év eleji szinten állnak a sertésfelvásárlási árak, holott időközben a takarmányköltségek harminc százalékot meghaladó mértékben emelkedtek, márpedig ez teszi ki a hizlalás költségeinek a hetven százalékát.

A MÁSZ úgy véli, nem halogatható tovább az élő állatok és állati termékek (hús, tej, tojás) áfájának csökkentése, az áfakulcsot legalább tizenöt százalékra kell levinni. Emellett fel kellene gyorsítani az állattenyésztési támogatás kifizetésének folyamatát. A szervezet arra is kéri a kabinetet, hogy kormányzati eszközökkel, állami garanciával, kezességvállalással növelje a bankok hitelezési hajlandóságát. Ezen intézkedések nélkül félő, hogy tovább zsugorodik Magyarországon az állattenyésztés, és vidéki munkahelyek százai szűnnek meg – írja a Magyar Hírlap.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.