A Hungerithez hasonlóan ez utóbbi társaság is azért fordult a bírósághoz, mert szerintük az alapítvány tevékenysége komoly károkat okozott a társaságnak. A bécsi székhelyű, de hazánkban is irodát fenntartó Négy Mancs 2006 novemberétől nemzetközi kampányt folytat a magyar libamáj és -hús fogyasztása ellen. Főként a hazánkban hagyományosnak számító libatömést és tollfosztást támadták, mondván ezek állatkínzó módszerek. Fellépésükkel elérték, hogy a hazai cégek egy ideig a német és az osztrák élelmiszerláncokba nem szállíthatták a szóban forgó termékeket.
Budai Gyula fideszes országgyűlési képviselő, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára korábban elmondta: véleménye szerint a Négy Mancs mögött osztrák és német gazdasági lobbik állnak. Ezzel összefüggésben februárban azt akarta megtudakolni az akkor elszámoltatási kormánybiztosként dolgozó politikus a Négy Mancstól, miért kezdeményezte a szervezet, hogy a Kaufland német áruházlánc feketelistára tegye a magyar kacsa- és libamájat.
A Fővárosi Főügyészség már tavaly novemberben több törvénysértést és mulasztást állapított meg a Négy Mancs állatvédő alapítvány működésével kapcsolatban.
A közelmúltban szüntette meg a Négy Mancs alapítvány ellen indított eljárást a Gazdasági Versenyhivatal. Ezzel kapcsolatban a Hungerit Zrt. kommunikációs vezetője a Lánchíd Rádiónak azt nyilatkozta: a hivatal döntése nem befolyásolja a cég perét, amelyet a Négy Mancs ellen indított.
További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.