Versengenek a magyar helikopterflotta megújításáért

Négy gyártó ajánlkozott a magyar helikopterflotta megújítására: az olasz Augusta mellett az orosz MIL, az amerikai Sikorsky és a német Eurocopter.

SZZS
2013. 03. 28. 8:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap szerint a honvédség helikopterparkjának cseréje égető problémává vált: az orosz gépekből álló flotta életciklusának végén jár, így nem lehet halogatni a döntést. A Világgazdaság szerint a március közepén kialakult rendkívüli hóhelyzet irányította rá a figyelmet a Magyar Honvédség kiöregedett helikopterparkjának sürgető megújítására. A lap információi szerint a Honvédelmi Minisztérium (HM) gigaprojektjéről ugyanakkor még nincs végleges döntés.

Az MNO bloggere 2012 decemberében írt arról a miniszterelnökségi határozatról , melyben Orbán Viktor kormányfő felhatalmazást ad a honvédelmi miniszter számára az olasz kormánnyal kötendő, „katonai és haditechnikai területen történő együttműködésre, valamint haditechnikai eszközök átadására vonatkozó” megállapodás létrehozására. Mivel más olasz ügylet nincs előkészítés alatt, ez a lépés minden bizonnyal azelőtt a helikopterajánlat előtt nyitja meg az utat, mellyel a Finmeccanica csoporthoz tartozó AgustaWestland cég házal egy ideje a HM-nél, illetve a Miniszterelnökségnél. Ez utóbbi a szaktárca mellett attól kezdve részt vett a lehetőségek vizsgálatában, hogy még tavaly napirendre került a használt UH-1N helikopterekre vonatkozó amerikai ajánlat. Egyrészt azért, mert több évtizedre szóló, nagy értékű beszerzésről és azzal kapcsolatos gazdasági-külpolitikai együttműködésről van szó, másrészt pedig azért, mert a védelmi büdzsé szűkössége miatt a programot egyelőre (a költségvetési előrejelzések szerint legalább 2015-ig) csak központi költségvetésből lehetne finanszírozni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.