Térfigyelőrendszert telepítettek Szirmabesenyőn

A kormánynak fontos a vidék, a vidéken élő emberek életminősége – jelentette ki Tállai András.

LM
2013. 04. 26. 20:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúrafejlesztése a Szirmabesenyő községi könyvtár intézményben, illetve a Térfigyelőrendszer kiépítése a település területén című projekt átadóünnepségén az államtitkár azt mondta: a kormány számára kiemelt jelentőséggel bír, hogy egy felelősen gondolkodó önkormányzat megtalálja a lehetőséget arra, hogy fejlessze a települését, kiszolgálja a lakosságát. A két pályázati lehetőség jó példája ennek Borsod megyében, Szirmabesenyőn – tette hozzá.

Csöbör Katalin fideszes országgyűlési képviselő az MTI-nek azt mondta: az egyik pályázat lehetővé tette a helyi könyvtár olvasóterének bővítését és informatikai fejlesztését, ezáltal a fogyatékkal élők is gond nélkül látogathatják az intézményt, és író-olvasó találkozók rendezésére is alkalmassá vált az épület. Kitért arra, hogy a térfigyelőrendszertől azt várják, csökken majd a rongálás, a károkozás a településen.

Hangsúlyozta: a két projekt súlyos gazdasági válságban valósult meg. Az ország nehéz helyzetben van, de ebből kemény munkával „már kezdünk kikapaszkodni”. A mintegy 20 millió forintos beruházás – mint minden ilyen nemű intézkedés – a lakosság érdekét, az emberek nyugalmát szolgálja, jegyezte meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.