Gigaberuházás a Singapore Airlinesnál

Mintegy 17 milliárd dollár értékben 60 utasszállító repülőgépre adott megrendelést csütörtökön a Singapore Airlines.

MD
2013. 05. 31. 0:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Boeingtól 787–10X modellt vásárol a társaság, ez lesz a Dreamliner legújabb, meghosszabbított törzsű verziója, amelynek fejlesztése idén indul, a szállítások 2018–19-ben kezdődnek. A Boeingnak jelenleg összesen 890 biztos megrendelése van a Dreamliner egyéb változataira.

Az Airbustől A350–900 típusú gépeket rendelt a szingapúri légitársaság. Az európai gyár ezzel a szintén túlnyomórészt kompozit anyagokból készült típussal száll szembe a Boeinggal. A szállítások 2016–17-ben indulnak.

Az összesen hatvan gépre szóló megrendelés értéke katalógusáron 17 milliárd dollár, de ekkora tételek esetén a légitársaságok akár 50 százalékig terjedő árengedményt is kapnak a gyártóktól, különösen ha újonnan kifejlesztett típusról van szó.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.