Zuhant a lakásértékesítés

Az első negyedévben 22 százalékkal csökkentek a lakáseladások Spanyolországban, miután a kormány 2012 végén megvonta a lakásvásárláshoz kapcsolódó adókedvezményeket.

NT
2013. 05. 22. 14:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csökkenés a legerősebben a viszonylag jó gazdasági helyzetben lévő térségeket sújtotta, a madridi régióban 30 százalékkal, Baszkföldön pedig, ahol a legalacsonyabb a munkanélküliség, 40 százalékkal esett vissza az értékesítés.

Az eladások zuhanásával párhuzamosan tovább esnek a 2008 óta folyamatosan csökkenő árak, a múlt év utolsó negyedében az árszint 12,8 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Ezért az eladások zsugorodása nemcsak magát az ingatlanpiacot és az építőipart, hanem a spanyol bankrendszert is sújtja, amelynek a 40 milliárd eurós uniós szanálási program ellenére továbbra is nagy a kitettsége az ingatlan- és a jelzálogpiacon.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.