Nem lesz kötvényaukció júliusban

Az elsődleges forgalmazók visszajelzései alapján és az éves kibocsátási terv teljesülésének előrehaladott állapota miatt döntöttek így a szlovákok.

NT
2013. 07. 04. 14:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezet csütörtöki tájékoztatása szerint már közel 90 százalékát teljesítették az idei finanszírozási szükségleteknek. Az adósságkezelő július 15-én tartott volna kötvényaukciót.

A múlt héten a lengyel adósságkezelő közölte, hogy a rossz piaci körülmények miatt nem tart államkötvény-aukciót júliusban és augusztusban, kivéve ha javulnak a feltételek.

A lengyel állam likviditási helyzete azonban nincs veszélyben, hiszen – Wojciech Kowalczyk pénzügyminiszter-helyettes korábbi júniusi tájékoztatása szerint – az idei refinanszírozási szükséglet 88 százalékát teljesítette már az adósságkezelőként működő minisztérium.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.