Obama nemsokára elárulja, kit szeretne a Fed élére

Az amerikai elnök szűkítette a listát, és hónapokon belül megnevezi jelöltjét az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed élére.

PR
2013. 07. 28. 12:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Barack Obama a The New York Times című lapnak azt nyilatkozta, hogy olyan vezetőt akar a Fed élén, aki a gazdaságnövekedésre összpontosítana, és nem csak az infláció kordában tartásáért, a pénzpiacok stabilitásának fenntartásáért dolgozna.

Ben Bernanke legvalószínűbb utódjaként Lawrence Summerst és Janet Yellent emlegetik szakértői körökben. A Fedet jelenleg vezető Ben Bernanke megbízatása 2014. január 31-én jár le. Elemzők úgy tudják, hogy Bernanke nem akar hosszabbítani. 2006. február 1-je óta vezeti a jegybankot, még George Bush nevezte ki, majd 2010-ben Barack Obama megerősítette posztján.

Lawrence Summers Bill Clinton elnök kormányában pénzügyminiszteri posztot töltött be, majd Barack Obama első elnöki periódusában a nemzetgazdasági tanács (NEC) elnöke volt. Janet Yellen jelenleg a Fed alelnöke, Ben Bernanke jobbkeze. Amennyiben Barack Obama Yellent választja, ő lenne a Fed első női elnöke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.