Több mint 1400 ingatlant kötnek rá a hálózatra uniós pénzből

Megkezdődik a szennyvízelvezető csatornahálózat kiépítése Öcsödön az ősszel.

NT
2013. 07. 05. 7:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint a projekt előkészítését még 2008-ban megkezdték, az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Programja (KEOP) keretében elnyert támogatási szerződést 2011-ben írták alá, az önkormányzat pedig a napokban kötötte meg a közbeszerzési eljáráson kiválasztott vállalkozással a kivitelezői megállapodást.

A beruházás nettó költsége 1,6 milliárd forint, megvalósításához az Európai Unió és a magyar állam több mint 1,3 milliárd forint támogatást biztosított, a támogatás mértéke közel 84 százalékot tesz ki. Az önerőt az önkormányzat, valamint az erre a célra alakult víziközmű-társulat biztosítja.

Az utóbbinak tagjai a fejlesztésben érintett ingatlanok tulajdonosai, akiknek részletekben egyenként közel 170 ezer forint hozzájárulást kell fizetniük. A csatornarendszer gyakorlatilag a 3500 lelkes településen teljes egészében kiépül összesen 28 kilométer hosszúságban, és 1432 ingatlant kötnek rá a hálózatra.

A munkálatok a szükséges vízjogi engedélyek megszerzése után szeptemberben vagy októberben kezdődnek, a kivitelezéssel a megbízott Sade Magyarország Mélyépítő Kft.-nek és a Tief Terra Kft.-nek 2014 decemberére kell végeznie.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.