Elkezdődik az árvízvédelmi rendszer építése

A mintegy négymilliárd forintnyi uniós pályázati forrással támogatott projekt célja, hogy növeljék a Győrhöz közeli Koroncó és környéke biztonságát.

TK
2013. 09. 24. 4:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A mintegy négymilliárd forintnyi uniós pályázati forrással támogatott projekt célja, hogy növeljék a Győrhöz közeli Koroncó és környéke biztonságát. Az építkezés fontosságát az is mutatja, hogy a júniusi ár idején a Duna vize a Rábán keresztül 8-10 kilométeren, egészen a Marcalig visszaduzzadt.

Koroncó mellett Győr és Tét külterületén újítják fel és erősítik meg az árvízvédelmi töltéseket, a Marcal jobb partján 6620 méter, a Bornát-ér bal partján 2732, jobb partján pedig 2160 méter hosszan. Ahol a helyi adottságok miatt nem építhető töltés, ott az úgynevezett magas partok megerősítésével alakítják ki a megfelelő árvízi biztonságot és műszaki védelmet – írták.

2015 első negyedévéig felújítják e vízfolyások zsilipjeit, szivattyúállásait, és új helyen épül meg a Holt-Marcalt tápláló zsilip. Felújítják a koroncói és a gyirmóti gátőrházat, és fejlesztik az árvízi védekezéskor használt informatikai rendszert is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.