Az oldal szerint az utóbbi időszakban elkelt használt gépkocsik összértékének változását jelző mutatószám alakulását két tényező befolyásolta: miközben az idei évben eddig több mint tíz százalékkal több használt hazai személyautó váltott tulajdonost, mint az előző év első három negyedévében, megállt az átlagár hosszú idő óta tartó csökkenése. Mérésük szerint az átlagár az előző negyedévhez képest 2,1 százalékkal, 1,48 millió forintra nőtt.
Szemes Árpád, a Használtautó.hu ügyvezetője kiemelte, hogy a használtautó-piacon az elmúlt negyedévben a forgalom növekedésén túl két további reményt keltő fejlemény tapasztalható. Egyrészt már nemcsak a kilenc évnél idősebb, hanem a 0–2 éves használt gépkocsik körében is emelkedett szerény mértékben a tulajdonosváltások száma. A forgalom növekedése a legolcsóbb, néhány százezres értékű, illetve az 5 millió forint feletti kategóriában a legszembetűnőbb – mutatott rá.
A közlemény szerint miközben a belföldi használt autók kereskedelme fokozatosan élénkül, a behozott járművek száma szinte robbanásszerűen nő. Míg 2011-ben még csupán havi két-három ezer külföldről származó kocsit helyeztek hazai forgalomba, ez az érték az utolsó negyedévben már minden hónapban meghaladta a hatezres értéket. Az utolsó negyedévben mért közel húszezer darabos használtautó-import volumene 38 százalékkal nagyobb, mint egy éve.
A teljes személygépkocsi-behozatal több mint 60 százalékát hat márka fedi le, ezek a Volkswagen, a BMW, az Opel, a Ford, az Audi és a Mercedes.
A portál várakozásai szerint bár a belföldi használtautó-piacon már érzékelhető számottevő növekedés, stabil élénkítő hatást csak az újkocsi-eladások volumenének további bővülése tudna gyakorolni erre a területre. A mostani lendület várhatóan az év végéig kitart, de azt csak a következő negyedévek adatai fogják megmutatni, hogy valódi trendfordulóról van-e szó – írta a Használtautó.hu.