Nagyon elszámolták a munkanélküliséget

A múlt heti bejelentéssel ellentétben csak feleannyival, azaz 50 ezer fő helyett csak 22-29 ezerrel csökkent az álláskeresők száma augusztusban Franciaországban.

BL
2013. 10. 01. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint az okozta a probléma, hogy az állam által megbízott mobiltelefonos szolgáltató, az SFR elfelejtette időben megkérni SMS vagy hangüzenet útján az álláskeresőket, hogy frissítsék adataikat a rendszerben. Michel Sapin munkaügyi miniszter sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a munkaügyi hivatal nem vette észre előbb a hibát.

A tárcavezető ugyanakkor hangsúlyozta, hogy még a korrigált adatokat nézve is javult a munkaerőpiac helyzete augusztusban. „Ez az első csökkenés 27 hónapja és a legjelentősebb 2007 decembere óta” – tette hozzá a miniszter.

A munkanélküliség csökkenése kedvező hír Francois Hollande elnök számára, aki korábban ígéretet tett, hogy 2013-ig megállítja a munkanélküliség növekedését, annak aránya ugyanis az aktív lakosság körében meghaladja a 10 százalékot: több mint hárommillióan álláskeresők.

A francia gazdaság 2013-ban eddig rosszul teljesített, recesszió van, és a kormány intézkedései csak mérsékelni tudták a munkanélküliség növekedését. A kormány ennek megfelelően a múlt héten visszafogott optimizmussal fogadta a kedvező munkanélküliségi adatokat. Michel Sapin munkaügyi miniszter bátorítónak nevezte őket, de figyelmeztetett, hogy óvatossággal kell kezelni a számokat.

A munkaügyi hivatal elnézést kért az érintett álláskeresőktől, és arról biztosította őket, hogy nem lesznek problémák a nekik járó segélyek kifizetésében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.