Véget ért a győri Kossuth híd felújítása

Több mint három évtized után lezárult a felújítás második fázisa. Még nincs vége a munkának.

SzV
2013. 10. 01. 18:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Somogyi Tivadar (Fidesz–KDNP) hangsúlyozta: ezzel a beruházással a belvárost Révfaluval összekötő fontos kapcsolat újult meg. Fekete Dávid kiemelte: a tervekben szerepel egy harmadik, az útburkolat felújítását, a híd festését és díszkivilágítását magában foglaló fejlesztési fázis is. Erre a város anyagi lehetőségeinek megfelelően kerülhet sor.

A sajtótájékoztatón elhangzott: az 1928-ban átadott, a második világháború során felrobbantott, majd 1950-ben ismét megnyitott, mintegy 120 méteres hídon 31 éve végezték a legutóbbi átfogó felújítást.

Most mindkét – korábban 2-2 méteres – oldalt kiszélesítették negyven centiméterrel, 2012-ben az egyik oldalt kerékpárúttá képezték ki, a másikat, amely most készült el, kizárólag gyalogosok használhatják. A tavalyi munkálatok mintegy 140, az ideiek 126 millió forintba kerültek. Egy évekkel ezelőtti felmérés adatai szerint a hidat naponta 12 ezer gépjármű használja, jelentős a gyalogos- és kerékpáros-forgalma is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.