Vején keresztül is hízik Mészáros Lőrinc birodalma

Homlok Zsolt is beszállt a vasúticég-szerzésbe.

MN
2017. 12. 20. 10:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Rafinanz Promotion s.r.o. nevű, prágai cégben bukkant fel Mészáros Lőrinc vejének a neve – a társaságban Homlok Zsolt július óta nemcsak vezető, hanem 75 százalékos tulajdonos is. A maradék 25 százalék az észtországi Tallinnban bejegyzett Osaühing Colaire Consultingé – írja a 24.hu.

A Rafinanz januárban tulajdonosa lett egy magyar cégnek, a Vasútvillamosító Kft.-nek, amelyben 76 százalékos részesedésre tett szert az Opten adatai szerint. Egy másik prágai társaság, az Elektrizace Zeleznic AS helyébe lépett. A Vasútvillamosító Kft. felsővezeték-építéssel foglalkozik, eddig három-négy milliárd forintos bevételt produkált évente, és alig van versenytársa a magyar piacon.

Korábban Mészáros érdekkörébe vasútipálya-építő, valamint biztosító-, illetve távközlési berendezések kiépítésével foglalkozó cégek tartoztak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.