A hazai termelők szerint a Penny Magyarország magatartása inkorrekt, mert hazai étkezési tojásokból van elegendő és megfelelő árukínálat a magyar piacon – írja közleményében a szövetség.
Kaotikus állapotok jöhetnek, veszélyben a magyar tojás
Olcsó külföldi étkezési tojások jelentek meg a Penny Magyarország magyarországi bolthálózatában, a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége szerint az üzletlánc lépése alkalmas lehet arra, hogy kaotikus állapotokat teremtsen a hazai tojásárakban.

Hozzáfűzik, a Penny Magyarországnak megvannak a kialakított magyar beszállítói kapcsolatai a hazai piacon, de az üzletlánc
az itteni partnereitől érkező ajánlatokat az utóbbi időszakban visszautasította.
A szövetség szerint ez nem tisztességes lépés a hazai termelőkkel szemben, miközben a behozatal alkalmas lehet arra, hogy a teljes magyar piacon letörje az egyébként is csökkenő tendenciát mutató tojásárakat – fogalmazott közleményében a szervezet.
További Gazdaság híreink
A magyar tojásszektor szereplői hajlandók az észszerű árversenyre, de az előállítási költségek meghatározzák azt az árszínvonalat, amely alatt a vállalkozások számára már nem lehet kifizetődő a termelés. Az étkezésitojás-termelés jövedelemtermelő képessége alacsony, és az árstabilitás elvesztése pillanatok alatt tehet tönkre vállalkozásokat a hazai piacon – hívta fel a figyelmet a tojástermelők szövetsége.
A szervezet szerint az elmúlt évek gazdasági és piaci eseményei bebizonyították, hogy a hazai tojáságazat stratégiai szerepet tölt be az élelmiszer előállításában, ezért szükség van a kiszámítható és stabil magyar tojástermelésre. A magyar piac éves szinten étkezési tojásokból nem önellátó, így a karácsonyi és a húsvéti csúcsidőszakokban a tojásbehozatal indokolt lehet, de most a belföldi tojáskínálat kielégítő, a kereskedői megrendeléseknek a hazai termelők zökkenőmentesen eleget tudnak tenni – írták.
További Gazdaság híreink
Minden piaci szereplő hosszú távú érdeke, hogy a tojástermelők és a kereskedők együttműködése tisztességes legyen, de a Penny mostani lépése kifejezetten árt a korrekt üzleti kapcsolatoknak – hangsúlyozta közleményében a szövetség.
További Gazdaság híreink
Az ügyben reagált a Penny Magyarország is. Közleményükben azt írják, a vállalatnak kiemelten fontos a lokális termelők és gazdák támogatása, hogy minél több hazai termék legyen elérhető üzleteiben, éppen ezért valamennyi magyar tojás beszállítóval is kapcsolatban áll. A folyamatos tárgyalásoknak köszönhetően a választék túlnyomó többségét jelenleg is magyar tojások teszik ki, ugyanakkor az ársapkás termékek esetében még fontosabb szempont a vásárlók igényeinek teljes körű kiszolgálása, a pénztárcabarát árak biztosítása, akár import áruval is.
Fontosnak tartjuk, hogy ebben a nehéz gazdasági helyzetben enyhítsük vásárlóink terheit, így kizárólag olyan megállapodásokat kötünk meg, amelyek ezt a célunkat elősegítik
Jelenlegi kínálatukban, a nyugati régióban érhető el import tojás, egy speciális, fehér héjú típus, amely a fogyasztók számára kedvező árponttal rendelkezik – fűzték hozzá.
További Gazdaság híreink
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Itt az elektromosautó-ipari forradalom újabb eredménye: 450 új munkahelyet hozott létre Jászfényszarun a kínai cég
Fogaskerekeket és tengelyeket fognak előállítani az elektromosautó-iparnak.

Újlakás-dömping Budapesten: felpörgött a piac, de az igazi roham még hátravan
Az újlakás-kínálat csak most kezd igazán meglódulni.

Indul a lottóőrület – brutális nyeremények mindkét lottón
Toplistás összegekért indul a játék ezen a héten.

Paks II a magyar energiaszuverenitás alapja
A Roszatom célja, hogy a mostani beruházás ne az utolsó projekt legyen a magyar–orosz atomenergetikai együttműködésben.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Itt az elektromosautó-ipari forradalom újabb eredménye: 450 új munkahelyet hozott létre Jászfényszarun a kínai cég
Fogaskerekeket és tengelyeket fognak előállítani az elektromosautó-iparnak.

Újlakás-dömping Budapesten: felpörgött a piac, de az igazi roham még hátravan
Az újlakás-kínálat csak most kezd igazán meglódulni.

Indul a lottóőrület – brutális nyeremények mindkét lottón
Toplistás összegekért indul a játék ezen a héten.

Paks II a magyar energiaszuverenitás alapja
A Roszatom célja, hogy a mostani beruházás ne az utolsó projekt legyen a magyar–orosz atomenergetikai együttműködésben.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!